Przez co nie masz ochoty na seks?

indeks1

Przez co nie masz ochoty na seks?

Brak zainteresowania seksem u facetów to nie to samo, co problemy ze wzwodem albo impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na zbyt niskie libido albo nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeśli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może wynikać z bardzo różnych powodów, które obejmują zarówno problemy fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to z reguły choroba alkoholowa, narkomania, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub efekty uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido bądź wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm oraz problemy w związku. Niskie erekcja libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań wywołanych traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Nerwowe sytuacje

Większa część mężczyzn przeżywa stres na skutek trudów zawodowych albo problemów w związku czy w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm ludzki ma genetyczną tendencję do reagowania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. W tym celu wytwarza hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w praktyce mają zachęcać go do działania. Trudno jednak po otrzymaniu słownej reprymendy od szefa zacząć z nim bójkę lub uciekać, w następstwie tego przeważnie tłumimy tę naturalną reakcję, powodując, iż skumulowana energia i napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez długi okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie mając szansy rozładować swoich nerwów, możesz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich cialis
jak brak popędu płciowego lub brak zainteresowania seksem.